Poprzedni temat «» Następny temat
Wielkie Wydmy
Autor Wiadomość
~Drachen

Wysłany: 2018-04-20, 22:00   Wielkie Wydmy

Wielkie Wydmy
Wysokie na ponad 60 metrów sa trudne do przebycia na droga ladowa. Zapadaja się one pod dużym ciężarem, więc smoki powinny się pilnować. W czasie burz piaskowych przemieszczaja się.
dirty

Rizadon

Statystyki: 1
Zdrowie: 100/100
Posiadane: 1x Granit Złej Woli

Zionięcie: Pioruny
Wysłany: 2018-08-02, 01:33   
   Choroby i Kalectwa: Smoczatkowa Nadpobudliwość (05.08)
   Punkty Doświadczenia: 1

Po udanym pierwszym poszukiwaniu Akui nori kakogan, kamień który pozwoli mi zbadać tutajesze smoki, rozpoczałem kolejna wędrówkę. Tym razem wzbiłem się w przestworza, ponieważ potrzebowałem szybko znaleźć pustynię. Wiedziałem, że właśnie zbliża się idealna pora dnia - następowało stopniowe ochłodzenie przed noca, więc sam też nie miałem zbyt wiele czasu. Nasze skrzydła poniosły mnie w odpowienim kierunku i bardzo szybko otoczyły mnie duże, ponad szcześciesięcio metrowe góry czystego, palacego piasku. Ladowanie na nich byłoby nierozważne, pewnie szybko zapadłyby się gdybym tylko ich dotknał. Wciagnęłyby mnie jak bagno. Tajemniczy Jutsu widziałem może z paręnaście razy, jednak nie interesowała mnie cała roślina a jej owoc Saimin-jutsu (Oko Hipnodrzewa). Już nie raz i nie dwa wykorzystywałem je w różnych ceremoniach, rytuałach badź w zwykłym przesłuchaniu podejrzanego smoka. Kazałem mówić im prawdę, która decydowała o ich życiu.
Leciałem więc nad pustynia i szukałem rzadkiego, karłowatego drzewa o okragłych liściach. Nie raz zagladałem naweti do mijanych kanionów, ostrożnie aby w nichn nie utknać, przeczesywałem każda oazę i ciemniejsze miejsca. Uważnie patrzyłem nie tylko po okolicy, co jakiś czas wypatrujac ewentualnego zagrożenia, ale też i w górę. Burza jak to burza - nie ważne czy piaskowa czy z piorunami - potrzebuje chmur. Tam gdzie dużo chmur, tam też zagrożenie burza piaskowa której starałem się uniknać.

1:33 2.08.2018 -> 16:33 2.08.2018
  [Karta Postaci]

~Drachen

Wysłany: 2018-08-02, 17:21   

Można zbierać jeden surowiec na tydzień.

Serpent

Zdrowie: 70/100 Bezfębny, złamane żebra, choroba oczu.
Matka: Oliana
Ojciec: Trorfil

Posiadane: 1x Tęczowy Turmalin 1x Zmienniczar

Zionięcie: Nic
Wysłany: 2018-08-26, 15:21   
   Punkty Doświadczenia: 60

Noc zamknał świt, a po nim nastał dzień jak rozżarzony piekarnik. Zielony smok o wydłużonej sylwetce sunał przez drgajace od goraca powietrze pozbawiony choćby skrawka cienia. Jedynie jego własne skrzydła rzucały na giętkie wydmy pełzajacy kształt.
Zdawało się, że od upału zwariował. Cień smoka płoszył niekiedy jakieś smukłe, szybkie, dziwaczne stworzonka. Pryskały na boki, a w świetle były już niewidoczny. Czy nieruchomiały? Czy były tylko złudzeniem? Gad oderwał wzrok od płachty prywatnego półmroku szukajac z nadzieja linii gór na horyzoncie.
Podróż była długa i jakże okropna. Słońce, żar, nieufność wobec własnych zmysłów. Nie wiedzieć kiedy zaczał chciwie wypatrywać tych małych istotek. Za dwudziestym razem był prawie pewien, że sa prawdziwe. Przeszedł do szybowania, aż szponami prawie muskał wierzch wydm. Z bliskiej odległości lepiej rozróżniał tęczowe jaszczurki. Próbował złapać jedna w pazury, ale były tak zwinne jak ryby w jeziorze. Nawet bardziej. Nie pierwszy raz żałował, że natura odmówiła mu zionięcia.
Uderzył skrzydłami, by nie zaryć cielskiem w piach. Prowadził podróż i swoje usilne, może głupie i pisklackie starania schwytania choćby jednej tęczowej jaszczurki.
Góry zbliżały się, a wraz z nimi błogosławiony zmrok.

~Drachen

Wysłany: 2018-08-27, 11:41   

Zdobywasz 1x Zmienniczar

Serpent

Zdrowie: 70/100 Bezfębny, złamane żebra, choroba oczu.
Matka: Oliana
Ojciec: Trorfil

Posiadane: 1x Tęczowy Turmalin 1x Zmienniczar

Wysłany: 2018-08-27, 20:28   
   Punkty Doświadczenia: 60

Smok schwytał jedna kolorowa jaszczurkę. Powstrzymał naturalna chęć, by ja schrupać. Sadził, że jeszcze może się przydać. Wspomniał na historyjkę zasłyszana od ojca. Tatko twierdził, że raz uwiódł kapryśna samiczkę upodabniajac się do smoka, który wpadł jej w oko. Śmiał się głeboko, aż mu fałdy tłuszczu falowały na brzuszysko, na to wspomnienie. Zaś dobra pamięć syna pozwoliła zachować zdolności jaszczurki na przyszła, lepsza chwilę.
Wreszcie po długiej i nużacej wędrówce smok dotarł do gór. Zmrok rozpostarł skrzydła nad ziemia. Tak!... Gad przemknał szukajac ochłody po tak długim i trudnym dniu w najbliższym strumieniu.

/zt

Isaroth

Statystyki: K: 1 | Z: 1 | M: 4
Matka: Lacritta
Ojciec: Raverlan

Posiadane: 4 Kawały mięsa

Magia: Śmierć
Wysłany: 2018-09-24, 00:25   
   Punkty Doświadczenia: 69 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiedział z jakiego powodu się tu zjawił. Był wyjatkowo zmęczony i wciaż obolały, więc po prostu przycupnał na ziemi na środku... niczego w sumie. No bo nie widział nic w pobliżu. Westchnał ciężko i położył się na ziemi, oczekujac chociaż chwili odpoczynku, zamknał ślepia, próbujac usnać. Narażał się tu na atak potwora, jednak do legowiska nie miał zamiaru się taszczyć w takim stanie, poza tym watpił, że będzie tutaj dużo jakiejś zwierzyny. Rozejrzał się wokół i przypomniał sobie w jakim miejscu jest i co znajduje się na pustyni. Tęczowy turmalin, on mógł pomóc mu zregenerować siły choć odrobinę. Podniósł łeb i wstał z ziemi, strzepujac piasek z ciała, ku jego zdziwieniu ujrzał, że wraz z tym odpada kryształ z jego ciała... jak co dlaczego. Przez chwilę spanikował, jednak zaraz wział kilka oddechów. Słyszał o takiej chorobie, myślał jednak, że dopada gady z łuskami, a jego jako wynaturzenie może ominać, nie mniej jednak nie znał się na leczeniu takich rzeczy, a więc musiał czym prędzej znaleźć medyka...
Mimo wszystko zanim to zrobi, musi odzyskać siły, nie odleci nigdzie ledwo żyjac, zaczał rozkopywać więc piaski łapa i ogonami, niechętnie obserwujac jak coraz więcej pokrycia jego skóry odpada. Czuł się z tym źle, wydawało mu się, że jest jeszcze słabszy... poza tym... nigdy wcześniej nie widział skóry bez kryształu, wygladała wyjatkowo normalnie. Może nie był aż taki dziwny i inny jak mu się wydawało.
Zatopił się w przemyśleniach, dopóki nie oślepiło go światło, odbijajace się od czegoś w oddali. Podszedł niezgrabnie do tego czegoś i ujrzał mały tęczowy kamyczek...
Charakterystyka: Nieufna samica Saakala, nieco strachliwa. Za Isarothem chodzi tylko dlatego, że go karmi, jednak to chwilowy stan, gdy tylko pozna go bliżej i zauważy, że może mu ufać, będzie robiła co tylko sobie zażyczy, bezgranicznie mu się oddając. Będzie jednak ciężko przezwyciężyć jej strach przed większymi stworzeniami od niej.
Statystyki: K: 3 | Z: 3 | M: 3
Aktualny Stan Zdrowia: 95
Lojalność: 4
Data Zdobycia Kompana: 15.10.2018
  [Karta Postaci]

~Drachen

Wysłany: 2018-09-24, 12:50   

Zdobywasz 1x Tęczowy Turmalin.

Isaroth

Statystyki: K: 1 | Z: 1 | M: 4
Matka: Lacritta
Ojciec: Raverlan

Posiadane: 4 Kawały mięsa

Magia: Śmierć
Wysłany: 2018-09-24, 12:56   
   Punkty Doświadczenia: 69 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uśmiechnał się i dostrzegajac to, podniósł z ziemi i otrzepał z pisaku. Zgniótł kamień na proch i pożarł cały pyłek jaki został mu na łapie. Poczuł, że jest w nieco lepszej kondycji, więc zebrał się w sobie i odbił od ziemi, rozgladajac jeszcze wokół czy czegoś nie znajdzie. Na szczęście miejsce, w którym przebywał było bardziej stabilne niż mu się wydawało, bo zauważył jak pod ciężarem jednego Brogmo, wydma zapada się. Przechylił głowę i odleciał daleko stad. Nie miał najmniejszej ochoty polować, jeszcze nie, najpierw musiał odzyskać siły. Westchnał ciężko i skierował się w stronę swojej jaskini...

z/t
Charakterystyka: Nieufna samica Saakala, nieco strachliwa. Za Isarothem chodzi tylko dlatego, że go karmi, jednak to chwilowy stan, gdy tylko pozna go bliżej i zauważy, że może mu ufać, będzie robiła co tylko sobie zażyczy, bezgranicznie mu się oddając. Będzie jednak ciężko przezwyciężyć jej strach przed większymi stworzeniami od niej.
Aktualny Stan Zdrowia: 95
Data Zdobycia Kompana: 15.10.2018
  [Karta Postaci]

Quezilla

Statystyki: K: 1 | Z: 1 | M: 2
Zdrowie: 85/100 (duża blizna na piersi)
Matka: Mionel
Ojciec: Ullevi

Posiadane: Przy sobie:1x Kawał Mięsa, 1x Fosforyzująca Dynia | W grocie: 1x Granit Złej Woli, 1x Tęczowy Turmalin

Magia: Światło
Wysłany: 2018-10-06, 15:36   
   Punkty Doświadczenia: 17

Wyleciała nagle zza wielkiej wydmy, wyrzucając piach do góry i zawisła w powietrzu. Było okropnie gorąco, ale nie przyszła tutaj sobie posiedzieć. Nie, ona przyszła szukać czegoś ważnego. Zasłyszała, że istniał przedmiot, który pomaga w łatwiejszym upolowaniu potwora. Ile było w tym prawdy a ile kłamstwa, tego już nie wiedziała. Może nawet w taki sposób ten przedmiot nie działał, ale lepsze to niż nic.
Que zamachała mocniej skrzydłami i zapikowała w dół, rozdmuchując piach na wszystkie możliwe strony. Oczywistym było, że nie znajdzie go w powietrzu, więc musiała szukać na ziemi. W piachu. Może i "zanurkuje" w piach, i to coś znajdzie. Ostrożnie wylądowała pod jedną wydmą, i upewniając się że się nagle nie "utopi" w piachu, zaczęła w nim grzebać. Do kopaczy nie należała, ale lepsze było to niż przeszukiwanie wypalonej ziemi.
Charakterystyka: Wyjątkowo ciekawska oraz urokliwa wilczyca. Lubi być w ruchu, bawić się, najczęściej biegając dookoła właścicielki, często zachęcając ją do zabawy poprzez trącanie pyskiem czy ciągnięciem za ogon bądź skrzydła (nie gryzie jej tak mocno na ile to wygląda). Nie jest jednak tak naiwna na jaką wygląda, gdyż nie rzuca się tak łatwo do walki ze stworami większymi od niej. Chyba, że zagraża to jej właścicielce, to dopiero wtedy umie się jakoś przemóc i stanąć do walki.
Aktualny Stan Zdrowia: 100/100
Data Zdobycia Kompana: 18.10.2018
  [Karta Postaci]

~Drachen

Wysłany: 2018-10-07, 11:14   

Zdobywasz 1x Szpon Prabestii.

Quezilla

Statystyki: K: 1 | Z: 1 | M: 2
Zdrowie: 85/100 (duża blizna na piersi)
Matka: Mionel
Ojciec: Ullevi

Posiadane: Przy sobie:1x Kawał Mięsa, 1x Fosforyzująca Dynia | W grocie: 1x Granit Złej Woli, 1x Tęczowy Turmalin

Magia: Światło
Wysłany: 2018-10-07, 18:33   
   Punkty Doświadczenia: 17

Już zaczynała tracić nadzieję, kiedy to dotknęła łapą czegoś wyjątkowo twardego i krzywego. Wkopała łapę głębiej, na tyle by łatwiej i całkiem złapać przedmiot, po czym zaczęła się mocować by wyciągnąć znalezisko. Udało się jej, przy czym upadła na grzbiet, rozrzucając piach dookoła. Otrzepała się z piachu i spojrzała na przedmiot. Wyglądał jak wielki pazur, o wyjątkowo nietypowym dla pazurów kolorze. Czuła, że był wyjątkowy, więc trzymała go mocno i wstała.
Nie czując już większej potrzeby przebywania na Wielkich Wydmach, zamachała mocno skrzydłami i odleciała.

z/t
Charakterystyka: Wyjątkowo ciekawska oraz urokliwa wilczyca. Lubi być w ruchu, bawić się, najczęściej biegając dookoła właścicielki, często zachęcając ją do zabawy poprzez trącanie pyskiem czy ciągnięciem za ogon bądź skrzydła (nie gryzie jej tak mocno na ile to wygląda). Nie jest jednak tak naiwna na jaką wygląda, gdyż nie rzuca się tak łatwo do walki ze stworami większymi od niej. Chyba, że zagraża to jej właścicielce, to dopiero wtedy umie się jakoś przemóc i stanąć do walki.
Aktualny Stan Zdrowia: 100/100
Data Zdobycia Kompana: 18.10.2018
  [Karta Postaci]

Odpowiedz do tematu